در حال بارگذاری ...
 • کامیار معتمدیان :

  آموزش مستمر تئاتر باید به صورت نظام‌مند اجرا شود

  معتمدیان کارگردان استان چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش مستمر تئاتر باید به صورت سیستماتیک و نظام‌مند اجرا شود.

  به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، معتمدیان در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر استانی در گفتگو با تئاتر چهارمحال و بختیاری  گفت : اجرای تئاتر در جامعه می توانند کارساز و به رفع مشکلات کنونی جامعه کمک کند ولی متأسفانه در ایران دچار کم استقبالی شده است.

  او با اشاره به اینکه جامعه شناسان اغلب بر این معتقدند که هنر نشانگر عقاید یک جامعه است، تصریح کرد: از میان انواع هنر، تئاتر در اولویت است و به نحوی تئاتر ویترین هنر هر جامعه‌ای است.

  معتمدیان آموزش مستمر تئاتر به صورت سیستماتیک و نظام‌مند را ضروری دانست و گفت: آموزش نظام مند موجب می شود هنرجویان مستعد در قالب گروه های نمایشی سازماندهی شود تا در سال های آتی با حمایت مسئولین هنری به تولیدهای حرفه ای و مخاطب پسند اقدام کنند.

  او برگزاری این جشنواره که با نمایش چند اثر مخاطب پسند همراه بود، نشانگر ظهور استعدادهای جوان در هنر تئاتر بوده و نویدبخش جذب مخاطبان جدی از میان آحاد مردم بوده است.

  کامیار معتمدیان افزود: تبادل نظر اهالی تئاتر موجب پویایی تئاتر و فرهنگسازی در این زمینه خواهد شد و در این راستا باید به موضوع تبلیغات از طریق رسانه ها توجه ویژه ای داشت.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران