در حال بارگذاری ...
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:

  سال جاری یکی از بهترین سال‌ها برای تئاتر استان بود

  جواد کارگران ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری درخصوص فعالیت‌های تئاتری استان در سال جاری گفت: تئاتر استان در سال جاری، نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است زیرا اجرا‌های بسیاری برای عموم به نمایش گذاشته شد و با استقبال پرشور مردم‌ و هنرمندان از این نمایش‌ها مواجه شد.

  به گزارش استان چهرمحال و بختیاری، جواد کارگران در اختتامیه سی ششمین جشنواره تئاتر فجر استانی با اشاره به اینکه امسال استان چهارمحال و بختیاری برای نخستین بار میزبان جشنواره تئاتر فجر استانی بود، بیان کرد: این جشنواره با حضور پنج گروه نمایشی از استان تهران، اصفهان، گیلان  و مرکزی برگزار شد‌.

  او در ادامه افزود: امسال در شش استان‌کشور جشنواره تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی برگزار شد که اختتامیه این جشنواره نیز هم اکنون در استان چهارمحال و بختیاری در حال برپزاری است.

  کارگران سال کنونی را فعال‌ترین سال تئاتر در استان چهارمحال و بختیاری در سنوات اخیر دانست و افزود: برگزاری این جشنواره‌ها نیز انگیزه را در افراد هنرمند استان زیاد کرده و ما شاهد تولید آثار بیشتری از هنرمندان استان در سال جاری بودیم که این باعث خوشحالی است.

  او از راه‌یابی دو اثر نمایشی چهارمحال و بختیاری به جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت: اثر یک بعلاوه دو  به کارگردانی امیر بهاور اکبرپور به جشنواره تئاتر فجر تهران  راه‌ پیدا کرده و اثر بادبان و دربا را باد برده است به کارگردانی مشترک مصطفی محمدی و هوشنگ عزیز پور به جشنواره فجر استانی راه پیدا کرده است.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به ارتقای سطح کیفی فعالیتهای تئاتر در استان، تصریح کرد: تا پایان سال نیز اجراهای دیگری توسط هنرمندان تئاتر استان برگزار خواهد شد.

  وی در پایان برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تشکیل کانون منتقدین، اجراهای عمومی و برگزاری جشنواره تئاتر استانی را از جمله اقدامات خطیر انجمن هنرهای نمایشی استان در حوزه تئاتر برشمرد.

  به گزارش تئاتر چهامحال و بختیاری، اختتامیه جشنواره های تئاتر فجر استانی با حضور مدیران کل اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های برگزار کننده این جشنواره یکشنبه 23 دی با حضور هنرمندان و مسؤولان هنری پنج استان کشور در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برگزار و در پایان از گروه‌های برتر تجلیل شد.

   
  مطالب مرتبط

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحال و بختیاری

چهارمحال و بختیاری پتانسیل برگزاری جشنواره های مختلف را دارد
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحال و بختیاری

  چهارمحال و بختیاری پتانسیل برگزاری جشنواره های مختلف را دارد

  سلیمانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری پتانسیل برگزاری جشنواره های مختلف را دارد.

  |

  فرهاد خاکیان رییس انجمن منتقدان چهارمحال و بختیاری خبرداد:

فراخوان جذب مدرس و اعضای انجمن منتقدان خانه تئاتر در چهارمحال و بختیاری
  فرهاد خاکیان رییس انجمن منتقدان چهارمحال و بختیاری خبرداد:

  فراخوان جذب مدرس و اعضای انجمن منتقدان خانه تئاتر در چهارمحال و بختیاری

  رئیس کانون منتقدین تئاتر چهارمحال و بختیاری، از فراخوان جذب مدرس و اعضای انجمن منتقدان خانه تئاتر در استان طی سال جاری خبر داد.

  |

  نظرات کاربران