در حال بارگذاری ...
 • معرفی داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال وبختیاری

  محمد امیر یار احمدی، ایوب آقاخانی و محمد رضا سمیع به عنوان هیئت داوران جایزه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

  به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، سه نمایشنامه نویس شناخته شده کشور ارزیابی نمایشنامه های رسیده به مسابقه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری  را بر عهده گرفتند.

  محمد امیر یار احمدی، ایوب آقاخانی و محمد رضا سمیع خوانش و ارزیابی نمایشنامه های رسیده به جایزه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری  را آغاز کردند.

  محمدامیر یاراحمدی متولد ۱۳۳۸ در شهر بروجرد می‌باشد. او نگارش، تنظیم و پرداخت بیش از صد نمایش‌نامه کوتاه و بلند را در کارنامه هنری خود دارد ازآثار این هنرمند می توان به  «وقت خواب ماهی ها» ، «بیوه‌های غمگین سالار جنگ»، « اعترافاتی درباره زنان» اشاره کرد. از دیگر فعالیت های این هنرمند می توان به ریاست چندین دوره کانون نمایشنامه نویسان ایران، دبیری چندین جشنواره نمایشنامه نویسی ، انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران ، داوری چندین دوره تئاتر فجر و جشنواره های نمایشنامه نویسی اشاره کرد.

  ایوب آقاخانی؛ نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و بازیگر تئا‌تر؛ دانش‌آموخته کار‌شناسی ارشد نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس است. وی پیش از این مدیریت پروژه چهارفصل تئا‌تر ایران، مدیریت تالار تجربه حافظ، داوری جشنواره ABU (جشنواره برنامه‌های رادیویی آسیا و اقیانوسیه)، دبیری شورای انتخاب آثار مجموعه تئاترشهر، عضویت در شورای طرح و برنامه مراکز استان‌های معاونت صدا جمهوری اسلامی ایران و داوری در جشنواره‌های مختلف تئا‌تر نظیر جشنواره‌های منطقه‌ای، جشنواره‌های استانی، جشنواره‌های دانشجویی و دانشگاهی و جشنواره تئا‌تر فجر را عهده‌دار بوده است.

  محمد رضا سمیع متولد 1346 در فرخ شهر است.سمیع کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران دارد.از آثار او می توان به « مثل دوست های قدیمی» ، « در این بلاد غریبی»، « در این خراب آباد»، « نمی شناسیم ای دوست»، « با من بخوان وطنم» و ... را نام برد. آثار این هنرمند نمایشنامه نویس توسط انتشارات تربیت و سوره مهر به چاپ رسیده است.سمیع تا کنون داوری چندین جشنواره تئاتر استانی  و منطقه ای را به عهده داشته است.

  به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، واحد نمایش حوزه‌ی هنری چهارمحال و بختیاری به منظور ارج نهادن به هنر نمایشنامه‌نویسی و با هدف تولید نمایشنامه و معرفی نمایشنامه‌نویسان خلاق استان چهارمحال و بختیاری و دست یابی به تولیدات نمایشی مطلوب و اثرگزار، مسابقه و جایزه ی نمایشنامه‌نویسی استان چهارمحال و بختیاری را برگزار می‌کند.که 26 اثر از نویسندگان استان چهارمحال و بختیاری به این دبیرخانه این مسابقه رسیده است و در حال داوری است.

   
  مطالب مرتبط

  در نشست سالانه مسئولان واحدهای نمایش مراکز حوزه هنری سراسر کشور‎:‎

مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عنوان برتر کشور را کسب کرد‏
  در نشست سالانه مسئولان واحدهای نمایش مراکز حوزه هنری سراسر کشور‎:‎

  مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عنوان برتر کشور را کسب کرد‏

  در نشست سالیانه مسئولین واحد نمایش حوزه‌های هنری سراسر کشور در تهران امین بسیم مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عنوان برتر مسئولین واحدهای حوزه‌های هنری سراسر کشور را از آن خود کرد.

  |

  به بهانه‌ی اتفاق‌های خوب تئاتری

تک صحنه‌ای کوتاه درباره‌ی تئاتر تک
  به بهانه‌ی اتفاق‌های خوب تئاتری

  تک صحنه‌ای کوتاه درباره‌ی تئاتر تک

  شمس الدین آل معصوم: همایش تئاتر تک نفره‌ی شهرکرد، دو ساله شد. همایشی که توسط آموزشگاه تئاتر آرام ، متولد شد و با همراهی حوزه هنری ، قدم به دومین سال تولدش گذاشت . بی گمان نگاه به آثاری که در این همایش در سال گذشته و امسال اجرا شده، با نگاه به آثار حرفه‌ای تئاتر متفاوت خواهد بود .

  |

  دومین همایش تئاتر تک نفره استان چهارمحال و بختیاری به ایستگاه آخر رسید

  دومین همایش تئاتر تک نفره استان چهارمحال و بختیاری به ایستگاه آخر رسید

  دومین همایش تئاتر تک نفره استان چهارمحال و بختیاری که به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی آرام و حوزه هنری برگزار شد عصر دوشنبه با حضور هنرمندان تئاتر و مسئولین در خانه هنرمندان حوزه هنری به ایستگاه آخر رسید.

  |

  علی توکلی زانیانی کارگردان نمایش :

«آنالیز» روایت کلنجار انسان هاست که در قالب یک سرباز به نمایش گذاشته می شود
  علی توکلی زانیانی کارگردان نمایش :

  «آنالیز» روایت کلنجار انسان هاست که در قالب یک سرباز به نمایش گذاشته می شود

  علی توکلی زانیانی کارگردان نمایش«آنالیز» شرکت کننده در دومین همایش تئاتر تک نفره گفت: آنالیز نمایشی بازنویسی شده از متنی به همین نام از عدالت فرزانه است که اولین تجربه کارگردانی من محسوب می شود. آنالیز روایت کلنجار انسان هاست که در قالب یک سرباز به نمایش گذاشته می شود

  |

  نظرات کاربران