در حال بارگذاری ...
 • معرفی داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال وبختیاری

  محمد امیر یار احمدی، ایوب آقاخانی و محمد رضا سمیع به عنوان هیئت داوران جایزه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

  به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، سه نمایشنامه نویس شناخته شده کشور ارزیابی نمایشنامه های رسیده به مسابقه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری  را بر عهده گرفتند.

  محمد امیر یار احمدی، ایوب آقاخانی و محمد رضا سمیع خوانش و ارزیابی نمایشنامه های رسیده به جایزه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری  را آغاز کردند.

  محمدامیر یاراحمدی متولد ۱۳۳۸ در شهر بروجرد می‌باشد. او نگارش، تنظیم و پرداخت بیش از صد نمایش‌نامه کوتاه و بلند را در کارنامه هنری خود دارد ازآثار این هنرمند می توان به  «وقت خواب ماهی ها» ، «بیوه‌های غمگین سالار جنگ»، « اعترافاتی درباره زنان» اشاره کرد. از دیگر فعالیت های این هنرمند می توان به ریاست چندین دوره کانون نمایشنامه نویسان ایران، دبیری چندین جشنواره نمایشنامه نویسی ، انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران ، داوری چندین دوره تئاتر فجر و جشنواره های نمایشنامه نویسی اشاره کرد.

  ایوب آقاخانی؛ نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و بازیگر تئا‌تر؛ دانش‌آموخته کار‌شناسی ارشد نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس است. وی پیش از این مدیریت پروژه چهارفصل تئا‌تر ایران، مدیریت تالار تجربه حافظ، داوری جشنواره ABU (جشنواره برنامه‌های رادیویی آسیا و اقیانوسیه)، دبیری شورای انتخاب آثار مجموعه تئاترشهر، عضویت در شورای طرح و برنامه مراکز استان‌های معاونت صدا جمهوری اسلامی ایران و داوری در جشنواره‌های مختلف تئا‌تر نظیر جشنواره‌های منطقه‌ای، جشنواره‌های استانی، جشنواره‌های دانشجویی و دانشگاهی و جشنواره تئا‌تر فجر را عهده‌دار بوده است.

  محمد رضا سمیع متولد 1346 در فرخ شهر است.سمیع کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران دارد.از آثار او می توان به « مثل دوست های قدیمی» ، « در این بلاد غریبی»، « در این خراب آباد»، « نمی شناسیم ای دوست»، « با من بخوان وطنم» و ... را نام برد. آثار این هنرمند نمایشنامه نویس توسط انتشارات تربیت و سوره مهر به چاپ رسیده است.سمیع تا کنون داوری چندین جشنواره تئاتر استانی  و منطقه ای را به عهده داشته است.

  به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، واحد نمایش حوزه‌ی هنری چهارمحال و بختیاری به منظور ارج نهادن به هنر نمایشنامه‌نویسی و با هدف تولید نمایشنامه و معرفی نمایشنامه‌نویسان خلاق استان چهارمحال و بختیاری و دست یابی به تولیدات نمایشی مطلوب و اثرگزار، مسابقه و جایزه ی نمایشنامه‌نویسی استان چهارمحال و بختیاری را برگزار می‌کند.که 26 اثر از نویسندگان استان چهارمحال و بختیاری به این دبیرخانه این مسابقه رسیده است و در حال داوری است.

   
  مطالب مرتبط

  راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

  راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

  نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه » به کارگردانی «ثریا امینیان» و نویسندگی«وحید حکمت پناه دهکردی» کاری از واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول راه یافت.

  |

  اشک رازی ست گریه رازی ست

به یُمنِ بودِ «اکبر دانیالی» بر بودهایِ این روزهایِ تئاتر
  اشک رازی ست گریه رازی ست

  به یُمنِ بودِ «اکبر دانیالی» بر بودهایِ این روزهایِ تئاتر

  نمایش «یک حکایت از چندین حکایت کدخدا» همه چیز برای یک لحظه ی تأثیرگذار و اثربخش است.اکبر دانیالی با تمامِ احساس اش انسان را به ژرفایِ شگفتی می برد. واشکافی ِ رنجِ یک پدر در انتظارِ دیدارِ فرزندش. یک جور سلوکِ بی پیرایه ی «مردمانی از اعماق».

  |

  نظرات کاربران