در حال بارگذاری ...
 • نمایش «جادوگر کوچولو»در شهرکرد به روی صحنه می رود

  نمایش «جادوگر کوچولو» به نویسندگی هادی حسنعلی و کارگردانی ثریا امینیان از ۲۰ آذر الی ۵ دی ماه در آمفی تئاتر امیرکبیر به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش درگاه تئاتر چهارمحال‌وبختیاری مسئول واحد نمایش حوزه هنری گفت: نمایش«جادوگر کوچولو» از سوی واحد نمایش حوزه هنری و گروه تئاتر آرام شهرکرد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری شهرکرد به روی صحنه می رود.

  محمدرضا سمیع افزود: این اثر نمایشی که از 20 آذر اجرا خود را آغاز می کند بر اساس برداشتی آزاد از قصه «جادگر کوچولو» اثر اوتفرید پرویسلر  که پدر ادبیات کودک و نوجوان آلمان است نوشته شده است.

  سمیع گفت:این اثر نمایشی برای گروه سنی کودک و نوجوان است. داستان نمایش «جادوگر کوچولو»  قصه از بین رفتن جادوگرهاست که پدری برای بچه هایش هنگام خواب تعریف می کند.

  به گفته وی : ژاکلین اعتصامی، مهدی حسام الذاکرین، مهناز نجفی، پگاه قائدی، پریا امینی، زهرا امیرخانی، شیوا عالی پور، مجید علیخانی و رضا حسین زاده در این نمایش ایفای نقش می کنند .

  سمیع اظهارداشت: موسیقی این اثر را احسان بسیم ساخته و داود امینیان طراحی نور آن را به عهده داشته است.

  سمیع گفت :از دیگر عوامل این نمایش می توان به رضا ولی پور دهکردی، طاهره سلیمانی، فردین قبادی، سینا کوهی فایق، میلاد غلامی، سجاد شیرازی، یاسر مهدیان دهکردی، اهورا ولی پور دهکردی و دیاکو محمودی­کوهی اشاره کرد.

  کارگردان این اثر نمایشی درباره تولید این اثر نیز گفت : اجرای این نمایش با وجود امکانات محدود سخت افزاری در استان بسیار دشوار بود و ما در گروه نمایش آرام سعی کردیم با کمترین امکانات موجود فضای فانتزی اثر را به تصویر بکشیم.

  ثریا امینیان افزود: در نمایش تلاش شده با استفاده ازتکنیک های  فیلم برداری برخی از صحنه های کوتاه را به تصویر بکشیم و آن فضای جادویی که در برخی از صحنه های نمایش است را خلق کنیم .

  امینیان اظهار داشت : تلاش ما در تولید این اثر این بوده که از کلیشه های رایج آثار نمایشی کودک و نوجوان دور شده و با خلق صحنه های نو کودک را به سالن نمایش بکشانیم .

  به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، علاقه مندان برای دیدن این نمایش می توانند از تاریخ 20 آذر الی 5 دی ماه ساعت 10 صبح و 3 بعد ازظهر به سالن آمفی تئاتر امیرکبیر واقع در شهرکرد، خیابان امیرکبیر مراجعه نمایند.
  مطالب مرتبط

  با برگزاری آیین اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استانی

2 نمایش از چهارمحال و بختیاری به جشنواره فجر معرفی شدند
  با برگزاری آیین اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استانی

  2 نمایش از چهارمحال و بختیاری به جشنواره فجر معرفی شدند

  با حضور حمید نیلی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور ، با رای هیات داوران، برترین های سی امین جشنواره استانی تئاتر چهارمحال و بختیاری شنبه شب در تماشاخانه مهر شهرکرد معرفی شدند.

  |

  راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

  راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

  نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه » به کارگردانی «ثریا امینیان» و نویسندگی«وحید حکمت پناه دهکردی» کاری از واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول راه یافت.

  |

  تماشاخانه مهر تهران میزبان نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» از شهرکرد

  تماشاخانه مهر تهران میزبان نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» از شهرکرد

  نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه » به کارگردانی «ثریا امینیان» و نویسندگی«وحید حکمت پناه دهکردی» کاری از واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری به دعوت حوزه هنری کشور در تماشاخانه مهر تهران به روی صحنه می رود.

  |

  نظرات کاربران