در حال بارگذاری ...
 • فراخوان اجرای عموم نمایش در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری منتشر شد

  فراخوان اجرای عمومی نمایش سال ۱۳۹۶ از سوی واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

  به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت : فراخوان سال 96 از سوی واحد نمایش حوزه هنری در نهایت دقت با در نظر گرفتن شرایط و وضعیت کنونی حوزه هنری  و همچنین تئاتر حرفه ای استان، برای حمایت از گروه های نمایش حرفه ای تئاتر و تولید آثار فاخر هنری برای مخاطب استانی تهیه و تنظیم شده است.

  حجت الله شیروانی افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری  در راستای انتخاب و اجرای شایسته آثار نمایشی قصد دارد دو اثر نمایش صحنه ای و یک اثر نمایش کودک و نوجوان را در سال 1396 تولید و حمایت نماید لذا از علاقه­مندان دعوت می کند تا متون پیشنهادی آثار خود را  تا تاریخ 31/4/1396 به واحد نمایش حوزه هنری استان ارسال نمایند.

  شیروانی اظهار داشت :هم اکنون استان چهارمحال و بختیاری فاقد پلاتو یا سالن استاندارد و به روز تئاتر است و تلاش داریم در صورت حمایت مسئولین ارشد استانی یک پلاتو نمایش با استانداردهای تئاتری در شهرکرد احداث کنیم.

  وی گفت: هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری از جایگاه ویژه ای در تئاتر کشور برخوردارند و گاه کیفیت برخی آثار نمایشی تولیدی در استان با آثار پایتخت قابل قیاس است.

  شیروانی افزود:بودجه تئاتر حوزه ی هنری چهارمحال و بختیاری اندک است ولی تلاش داریم با همین بودجه کم به سهم خود آثار  با کیفیتی را تولید کنیم و در پیشرفت و پویایی هنر نمایش استان سهیم باشیم.

  به گزارش درگاه تئاتر چهارمحال و بختیاری، فراخوان اجرای عموم نمایش در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در سال 1396 به شرح زیر است:

  *اولویت های فراخوان در بخش آثار صحنه ای:

  توجه به ارزشهای دینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس (آثاری که بر اساس خاطرات، رمان و داستان‌های منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اقتباس نمایشی شده باشند در اولویت خواهد بود)

  توجه  به خانواده ایرانی و سبک زندگی ایرانی - اسلامی

  توجه به مفاهیم ارزشمند فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی

  توجه به موضوعات روز جهان امروز و مبارزه با استکبار جهانی و تروریسم بین المللی

  توجه به نیازهای نسل جوان، با نگاهی نو و نقد منصفانه جامعه­ی امروز 

  *اولویت فراخوان در بخش اجرای کودک و نوجوان :

  موضوعات این بخش آزاد است ولی اولویت با آثاری است که مضامین: اخلاق و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه و نسل آینده را به صورت خلاقانه ارائه کرده باشند.

   * شرایط حمایت حوزه هنری از گروه های نمایشی :

  از آثاری که توسط واحد نمایش حوزه هنری برای اجرای عموم پذیرفته شود تا سقف 45/000/000 ریال حمایت خواهد شد.

  تبلیغات و اطلاع رسانی برای اجرای عموم بر عهده ­ی حوزه­ ی هنری می باشد.

  آثاری که در استان اجرای عموم می­شوند در صورت تائید، امکان اجرای عموم در تهران را خواهند داشت.

  *مهلت ارسال آثار :

  علاقه مندان باید آثار خود را در قالب word و بر روی لوح فشرده به همراه یک نسخه چاپ شده تا تاریخ 31/4/1396 به نشانی حوزه هنری واقع در شهرکرد، خیابان شریعتی، کوچه 52 ارسال کنند.

   
  مطالب مرتبط

  راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

  راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

  نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه » به کارگردانی «ثریا امینیان» و نویسندگی«وحید حکمت پناه دهکردی» کاری از واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول راه یافت.

  |

  اشک رازی ست گریه رازی ست

به یُمنِ بودِ «اکبر دانیالی» بر بودهایِ این روزهایِ تئاتر
  اشک رازی ست گریه رازی ست

  به یُمنِ بودِ «اکبر دانیالی» بر بودهایِ این روزهایِ تئاتر

  نمایش «یک حکایت از چندین حکایت کدخدا» همه چیز برای یک لحظه ی تأثیرگذار و اثربخش است.اکبر دانیالی با تمامِ احساس اش انسان را به ژرفایِ شگفتی می برد. واشکافی ِ رنجِ یک پدر در انتظارِ دیدارِ فرزندش. یک جور سلوکِ بی پیرایه ی «مردمانی از اعماق».

  |

  نظرات کاربران