در حال بارگذاری ...
 • فراخوان اجرای عموم نمایش در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری منتشر شد

  فراخوان اجرای عمومی نمایش سال ۱۳۹۶ از سوی واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

  به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت : فراخوان سال 96 از سوی واحد نمایش حوزه هنری در نهایت دقت با در نظر گرفتن شرایط و وضعیت کنونی حوزه هنری  و همچنین تئاتر حرفه ای استان، برای حمایت از گروه های نمایش حرفه ای تئاتر و تولید آثار فاخر هنری برای مخاطب استانی تهیه و تنظیم شده است.

  حجت الله شیروانی افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری  در راستای انتخاب و اجرای شایسته آثار نمایشی قصد دارد دو اثر نمایش صحنه ای و یک اثر نمایش کودک و نوجوان را در سال 1396 تولید و حمایت نماید لذا از علاقه­مندان دعوت می کند تا متون پیشنهادی آثار خود را  تا تاریخ 31/4/1396 به واحد نمایش حوزه هنری استان ارسال نمایند.

  شیروانی اظهار داشت :هم اکنون استان چهارمحال و بختیاری فاقد پلاتو یا سالن استاندارد و به روز تئاتر است و تلاش داریم در صورت حمایت مسئولین ارشد استانی یک پلاتو نمایش با استانداردهای تئاتری در شهرکرد احداث کنیم.

  وی گفت: هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری از جایگاه ویژه ای در تئاتر کشور برخوردارند و گاه کیفیت برخی آثار نمایشی تولیدی در استان با آثار پایتخت قابل قیاس است.

  شیروانی افزود:بودجه تئاتر حوزه ی هنری چهارمحال و بختیاری اندک است ولی تلاش داریم با همین بودجه کم به سهم خود آثار  با کیفیتی را تولید کنیم و در پیشرفت و پویایی هنر نمایش استان سهیم باشیم.

  به گزارش درگاه تئاتر چهارمحال و بختیاری، فراخوان اجرای عموم نمایش در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در سال 1396 به شرح زیر است:

  *اولویت های فراخوان در بخش آثار صحنه ای:

  توجه به ارزشهای دینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس (آثاری که بر اساس خاطرات، رمان و داستان‌های منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اقتباس نمایشی شده باشند در اولویت خواهد بود)

  توجه  به خانواده ایرانی و سبک زندگی ایرانی - اسلامی

  توجه به مفاهیم ارزشمند فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی

  توجه به موضوعات روز جهان امروز و مبارزه با استکبار جهانی و تروریسم بین المللی

  توجه به نیازهای نسل جوان، با نگاهی نو و نقد منصفانه جامعه­ی امروز 

  *اولویت فراخوان در بخش اجرای کودک و نوجوان :

  موضوعات این بخش آزاد است ولی اولویت با آثاری است که مضامین: اخلاق و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه و نسل آینده را به صورت خلاقانه ارائه کرده باشند.

   * شرایط حمایت حوزه هنری از گروه های نمایشی :

  از آثاری که توسط واحد نمایش حوزه هنری برای اجرای عموم پذیرفته شود تا سقف 45/000/000 ریال حمایت خواهد شد.

  تبلیغات و اطلاع رسانی برای اجرای عموم بر عهده ­ی حوزه­ ی هنری می باشد.

  آثاری که در استان اجرای عموم می­شوند در صورت تائید، امکان اجرای عموم در تهران را خواهند داشت.

  *مهلت ارسال آثار :

  علاقه مندان باید آثار خود را در قالب word و بر روی لوح فشرده به همراه یک نسخه چاپ شده تا تاریخ 31/4/1396 به نشانی حوزه هنری واقع در شهرکرد، خیابان شریعتی، کوچه 52 ارسال کنند.

   
  مطالب مرتبط

  درآستانه افتتاح دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در چهارمحال و بختیاری

نمایش«آن سوی رویا» به روی صحنه می رود
  درآستانه افتتاح دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در چهارمحال و بختیاری

  نمایش«آن سوی رویا» به روی صحنه می رود

  در آستانه افتتاح دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد استان چهارمحال و بختیاری یک تولید این دفتر از سوی واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به روی صحنه می رود

  |

  تصویب تفاهم‌نامه مشترک سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری شهرکرد و حوزه هنری

  تصویب تفاهم‌نامه مشترک سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری شهرکرد و حوزه هنری

  به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری این نشست که با حضور رئیس و مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی،ورزشی شهرداری شهرکرد ،ریاست ، معاونت و مدیر واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در حوزه هنری استان برگزار شد حاضرین به تبادل نظرات و رایزنی در خصوص ...

  |

  نظرات کاربران