در حال بارگذاری ...
 • اجرای نمایش محیطی «تریبون» در پارک قلمستان شهرستان فارسان

  نمایش محیطی «تریبون» کاری از مصطفی محمدی دوست جمعه ۳۰ تیر ماه در پارک قلمستان شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری اجرا شد.

  کارگردان این اثر نمایشی در گفتگو با درگاه تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: نمایش محیطی «تریبون» جمعه 30 تیر ماه یک تک اجرا در پارک قلمستان فارسان داشت که با استقبال بیش از 1000 نفر از گردشگران و هم شهریان فارسانی روبه رو شد.

  مصطفی محمدی دوست افزود: این نمایش با  اقتباس از نمایشنامه ی «مهاجران» اثر «اسلاومیر مروژک» با استفاده از امکانات موجود در مکان اجرای و با مشارکت تماشاگران داستان خانواده ای را روایت می کند که برای گردش به پارک قلمستان آمده اند و برای کاندید شدن یکی از اعضای خانواده در شورای شهر فارسان صحبت می کنند.

  این کارگردان جوان استان چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون در استان چهارمحال و بختیاری به نظر می رسد باید هر چه بیشتر تئاتر را به دل مردم برد و از اجرا در سالن های بسته پرهیز کرد و با اجرای نمایش های محیطی و جذاب مخاطبان استان چهارمحال و بختیاری را با تئاتر آشنا کرد.

  وی گفت :در اجرای این اثر تلاش شده مولفه های اصلی یک اجرای محیطی چون کنار زدن محدوده مشخص برای اجرا، پرهیز از تماشای انفعالی و شرکت دادن تماشاگر در اجرای اثر و  استفاده از نکته ها و نظرات تماشاگران رعایت شود تا مخاطب ارتباط بیشتری با نمایش برقرار کند.

  محمدی دوست افزود :  هوشنگ عزیزپور، حسین سلیمانی، علی اصغر امیری، علی محمدی، منیژه ابراهیمی، فاطمه سحرابی، اسماع حیدری و فرزانه همتی در این اثر نمایشی ایفای نقش می کنند.

  به گفته وی با موافقت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فارسان قرار است این نمایش محیطی به مدت 4 شب در بوستان های این شهرستان اجرا شود.

  به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری،شهر فارسان در 35 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده هنرمندان تئاتر این شهرستان از دیرباز تئاتر حرفه ای داشته اند و در بیشتر جشنواره های ملی و بین المللی خوش درخشیده اند.

   
  مطالب مرتبط

  تماشاخانه مهر تهران میزبان نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» از شهرکرد

  تماشاخانه مهر تهران میزبان نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» از شهرکرد

  نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه » به کارگردانی «ثریا امینیان» و نویسندگی«وحید حکمت پناه دهکردی» کاری از واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری به دعوت حوزه هنری کشور در تماشاخانه مهر تهران به روی صحنه می رود.

  |

  نظرات کاربران