با حضور دکتر حسن دولت آبادی

کارگاه «از قصه تا نمایش» در شهرکرد برگزار شد

کارگاه «از قصه تا نمایش » از سوی واحد آموزش و پژوهش و هنرهای نمایشی حوزه ی هنری چهارمحال وبختیاری با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان کشور در شهرکرد برگزار شد.

به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، شمس الدین آل معصوم  مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری درباره این کارگاه گفت: کارگاه تخصصی از قصه تا نمایش با موضوع بررسی نظری و عملی تولید نمایش کودک و نوجوان  با حضور دکتر حسن دولت آبادی در شهرکرد برگزار شد. آل معصوم هدف از برگزاری این کارگاه را مرور تئوریک و عملی مسیر  تولید نمایش کودک و نوجوان بربنیان داستان های عامیانه، اساطیر و ... با رویکرد عناصر بیانی نمایش عنوان کرد و  افزود:  در این کارگاه تلاش شده اندیشه مخاطب با لحاظ گروه های سنی مختلف کودک و نوجوان مورد تفحص قرار گیرد و زمینه و راه های پرورش استعدادها و تخیلات کودکان و نوجوانان ازمسیر قصه و در نهایت نمایش کشف شود. او گفت:  تولید اثر و احیاء داستان های قدیمی  و نو توسط گروه های نمایشی و به تصویر کشیدن آنها از دیگر اهداف این کارگاه آموزشی بوده است. امین بسیم مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تئاتر کودک و نوجوان در استان چهارمحال و بختیاری از جایگاه ویژه ای برخوردار است و توجه به این گونه نمایشی برای تربیت نسل آینده از مهمترین برنامه های واحد نمایش حوزه هنری استان است. امین بسیم افزود: دراین کارگاه مدرس طرح قصه چوپان دروغگو را مطرح کرد و امکان پایان بندی این قصه قدیمی را به گونه های مختلف با مشارکت و خلاقیت هنر جویان به نمایش گذاشت. او گفت: بحث و آموزش درباره ساختار کلاسیک داستان (مقدمه، میانه و انتها) و توضیحاتی در مورد ایجاز، شخصیت و دیالوگ از دیگر مباحث این کارگاه یک روزه بود. بسیم ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه انجمن هنرهای نمایشی استان در برگزاری این کارگاه  اظهار داشت: فعالان حوزه تئاتر، داستان‌نویسان، مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل کتاب خانه های عمومی استان از شرکت کنندگان در این کارگاه یک روزه بودند. . به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، این کارگاه یک روزه با حضور بیش از ۷۰ نفر از علاقه مندان به هنر نمایش در مجتمع فرهنگی هنری مهر شهرکرد دوشنبه ۲۵ دی ماه برگزار شد.
مطالب مرتبط

از سوی واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

نمایش «یک افغانی مرده است» در شهرکرد به  صحنه رفت
از سوی واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

نمایش «یک افغانی مرده است» در شهرکرد به صحنه رفت

نمایش « یک افغانی مرده است» به نویسندگی حسین مرادی و کارگردانی کاظم حیدری چالشتری در تماشاخانه مهر شهرکرد به روی صحنه رفت.

|

راه یابی نمایش «یک حکایت از چندین حکایت کدخدا» به جشنواره تئاتر تکخند

راه یابی نمایش «یک حکایت از چندین حکایت کدخدا» به جشنواره تئاتر تکخند

نمایش «یک حکایت از چندین حکایت کدخدا»به کارگردانی سید اکبر دانیالی کاری از واحد نمایش حوزه هنری و گروه تئاتر ایل لردگان به جشنواره تئاتر تکخند در کرج راه پیدا کرد.

|

راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

راه‌یابی نمایش «یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه» به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول

نمایش«یکی باید بخونه تا هیچکی خواب نمونه » به کارگردانی «ثریا امینیان» و نویسندگی«وحید حکمت پناه دهکردی» کاری از واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری به دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول راه یافت.

|

در هفته قرآن و عترت

«آن سوی رویا» در شهرکرد روی صحنه رفت
در هفته قرآن و عترت

«آن سوی رویا» در شهرکرد روی صحنه رفت

«آن سوی رویا» به کارگردانی ملیحه سلیمانی با پذیرفته شدن در مسابقه قران و عترت بخش نمایش صحنه ای در هفته قرآن و عترت در شهرکرد به روی صحنه رفت.

|

معرفی داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال وبختیاری

معرفی داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال وبختیاری

محمد امیر یار احمدی، ایوب آقاخانی و محمد رضا سمیع به عنوان هیئت داوران جایزه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

|