در حال بارگذاری ...
از سوی دبیر جشنواره

داوران نخستین جشنواره مجازی شاهنامه خوانی چهارمحال و بختیاری معرفی شدند

داوران نخستین جشنواره مجازی شاهنامه خوانی در چهارمحال و بختیاری از سوی شعله ایل بیگی پور دبیر جشنواره معرفی شدند.

به گزارش  ایران تئاتر  از چهارمحال و بختیاری،امسال جشنواره شاهنامه خوانی با رنگ و بویی دیگر به صورت کشوری و در فضای مجازی در حال برگزاری می باشد. به گفته سید طالب هاشمی خواه کارشناس مسئول فرهنگی هنری ادبی استان وناظر اجرایی جشنواره ؛تاکنون ۲۳۰ اثر به دبیرخانه از طریق فضای مجازی ارسال شده است.
هاشمی خواه افزود: محورهای آثار ارسالی به این جشنواره :نقالی،شاهنامه خوانی،قصه گویی و تک خوانی است.علاقه مندان می توانستند  تا ۲۲ اردیبهشت در رده های سنی کودکان، نوجوانان و مربیان شرکت نمایند و مربیان تنها در بخش قصه گویی شرکت می کنند.

دبیر جشنواره شاهنامه خوانی شعله ایل بیگی پورگفت:آثار زیادی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره شاهنامه خوانی مجازی ارسال شده است،که استعدادهای شگفت انگیزی‌در میان آنها دیده می شود.بررسی اولیه این آثار در دبیر خانه ی جشنواره توسط لیلاغفاری،فرزانه صالحی  بهرام اکبری از همکاران توانمند استان انجام شده و آثار جهت داوری در اختیار داوران قرار گرفته است.

ایلبگی پور افزود: استاد ابوالفضل طبسی  ملقب به نیاوش ،احمد مردانی بروجنی و ژیلا مهندس سامانی  به عنوان داوران  این جشنواره معرفی شده اند.

استاد ابوالفضل طبسی نقال و شاهنامه خوان مجامع ملی وبین الملل،مدرس کارگاه های شاهنامه خوانی ،بر خوانی و نقالی ،نویسنده،کارگردان،  کارشناس فرهنگ عامه، پژوهشگر و مدیر شاهنامه سرای" گلشن شادگان" طبس سبزوار است. 
او موفق به دریافت جایزه ویژه کارگردانی بخش خیابانی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شده و جایزه کارگردانی یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان را از آن خود کرده است. 
داواری جشنواره های ملی  شاهنامه خوانی و نقالی مشهد برگزیده ی بخش مضامین سی و پنجمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر ،دریافت جایزه ی کارگردانی و طراحی فضای یازدهمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، نویسنده و کارگردان بزرگترین کارنوال شادمانه استقبال از بهار شرق کشورازدیگر افتخارات اودرکارنمای کاری اش می باشد.

احمد مردانی بروجنی، نویسنده، بازیگر، نقال و کارگردان است که دارای مدرک  لیسانس هنرهای نمایشی از شورای ارزشیابی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و فعالیت خود را ازسال۱۳۶۴ آغاز کرده است.
شرکت در دو فستیوال پارمای ایتالیا و روهر آلمان، شرکت در هشت دوره جشنواره بین المللی، منتخب جشنواره بین المللی آئینی و سنتی بخش نقالی، برگزیده چهار دوره جشنواره نقالی مناطق زاگرس نشین،داوری سه دوره جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی مناطق زاگرس نشین، از سوابق آقای مردانی می باشد.

ژیلا مهندس دیگر داور جشنواره، از سال ۷۹ وارد حوزه شاهنامه خوانی شده، با قصه گویی از داستان‌های شاهنامه به کار خود ادامه داده و به بازنویسی داستان‌های شاهنامه پرداخته است.
او از سال ۸۵ وارد حوزه  آموزش به اعضای کانون پرورش کودکان و نوجوانان شده و گروه شاهنامه خوانی مرکز سامان را راه اندازی کرده است. سال ۹۵ با قصه گردآفرید وارد جشنواره بین المللی قصه گویی شده و از همان سال بخش شاهنامه به جشنواره قصه گویی اضافه شده است.
این جشنواره در مرکز تخصصی شاهنامه خوانی فارسان در حال جمع آوری آثار می باشد.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری :

هنر شبیه خوانی یکی از سازه‌های با ارزش انتقال دانسته‌های دین است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری :

هنر شبیه خوانی یکی از سازه‌های با ارزش انتقال دانسته‌های دین است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست صمیمی با برخی از هنرمندان و پیشکسوتان شبیه خوانی استان گفت: اکنون همگان در وضعیت بحرانی ویروس کرونا هستیم و تمامی کارها و کنشگری ها منوط به عافیت این شرایط است .

|

نظرات کاربران