در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری :

هنر شبیه خوانی یکی از سازه‌های با ارزش انتقال دانسته‌های دین است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست صمیمی با برخی از هنرمندان و پیشکسوتان شبیه خوانی استان گفت: اکنون همگان در وضعیت بحرانی ویروس کرونا هستیم و تمامی کارها و کنشگری ها منوط به عافیت این شرایط است .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از چهارمحال و بختیاری ، ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست صمیمی با برخی از هنرمندان و پیشکسوتان شبیه خوانی استان گفت: اکنون همگان در وضعیت بحرانی ویروس کرونا هستیم و تمامی کارها و کنشگری ها منوط به عافیت این شرایط است . 

وی افزود: وضعیت اجتماعی موجود و شیوع بیماری کووید 19 در استان چهارمحال و بختیاری، امکان اجرای تعزیه  گروه های شبیه خوانی را  در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نمی دهد.

وی تصریح کرد: پرداختن آگاهی و نگاه به تندرستی و شادابی درونی و جسمی عموم مردم می بایست از مزیت های اصلی در اجرای برنامه‌های مناسبتی ماه محرم سال جاری باشد

شریفی تأکید کرد: خواسته و انگیزه ما حفظ سلامتی مردم شریف می باشد، بنابراین لزوم این است که گروه‌های شبیه خوانی با در نظر گرفتن اهمیت سلامت مردم نسبت به لغو برنامه‌های خود اقدام نمایند.

ابراهیم شریفی در ادامه ضمن یادآوری برگزاری کارگاه های آموزشی هنر تعزیه گفت: از آنجا که هنر شبیه خوانی مجموعه ای از بازی، رنگ، موسیقی و شعر می باشد در صدد هستیم انجمن یا کانون تعزیه استان چهارمحال و بختیاری را با ابلاغ شیوه نامه جدید، احیاء نماییم که این امر به پیش برد هنر تعزیه در استان کمک به سزایی می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بیان کرد: «برپا داشتن مراسم سوگواری امام حسین (ع) آیین بسیار بزرگی است و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند از درجه بالایی از معنویت برخوردارند. وی با اشاره به فلسفهٔ عزاداری گفت: احیا و زنده داشتن نهضت عاشورا موجب زنده نگه‏داشتن و ترویج دائمى مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‏‌ها و تربیت کننده و پرورش دهنده روح حماسه و ایثار است

وی در پایان خاطرنشان کرد: «عزادارى براى اهل بیت موجب احیاى یاد و نام آن‌ها و در کنار آن فرهنگ و مکتب و هدف آنان است. به عبارت دیگر در شکل یک پیوند روحى راه آنان به جامعه الهام گشته و پیوستگى پایدارى بین پیروان مکتب و رهبران آن برقرار می ‏سازد و دیگر گذشت قرون و اعصار نمى ‏تواند بین آنان جدایى افکند.»

شایان ذکر است این نشست با حضور معاون امورهنری، اساتید و پیشکسوتان تعزیه استان روز گذشته در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکردبرگزارشد 
مطالب مرتبط

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:

باید ذائقه مردم را نسبت به نمایش حساس کنیم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:

باید ذائقه مردم را نسبت به نمایش حساس کنیم

ابراهیم شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با هنرمندان تئاتر استان گفت: باید ظرفیت تئاتر استان به درستی توسط هنرمندان تئاترمعرفی شود و ذائقه مردم را باید نسبت به نمایش حساس کنیم.

|

گزارش مشروح نشست مجازی با روسای انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها

آموزش در فضای مجازی، مطالبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
گزارش مشروح نشست مجازی با روسای انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها

آموزش در فضای مجازی، مطالبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

نخستین جلسه گفت‌وگوی مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور با روسای دفاتر انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها متاثر از شرایط شیوع بیماری کرونا، روز گذشته ۳۰ تیرماه در فضای مجازی و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد. در این نشست مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی گفت: ...

|

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری خبر داد:

واریز یک‌میلیارد ریال حق بیمه هنرمندان استان از صندوق اعتباری هنر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری خبر داد:

واریز یک‌میلیارد ریال حق بیمه هنرمندان استان از صندوق اعتباری هنر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از واریز بالغ بر یک میلیارد ریال حق بیمه تأمین اجتماعی فروردین‌ماه هنرمندان استان از طرف صندوق اعتباری هنر خبر داد.

|

نظرات کاربران