در حال بارگذاری ...
بر اثر ابتلا به کرونا

هنرمند نویسنده شهرکردی درگذشت

نقی بلالی دهکردی نویسنده و پژوهشگر چهارمحال و بختیاری در پی ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.  

 به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، نقی بلالی دهکردی از نویسندگان، پژوهشگران و ویراستاران زبان و ادبیات فارسی و نخستین رییس انجمن داستان‌نویسی چهارمحال و بختیاری پس از ابتلا به ویروس کرونا، صبح جمعه در بیمارستان هاجر شهرکرد و در سن ۵۱ سالگی جان باخت.

این نویسنده فقید از سال ۱۳۶۹ با چاپ داستانی کوتاه در مجله جوانان امروز، کار نوشتن را آغاز کرد و از وی آثار و کتاب‌های مختلفی در حوزه داستان، سینما و نمایش و همچنین مقاله‌های متعدد ادبی و پژوهشی در نشریه‌های استانی و کشوری برجای مانده است.

نمایشنامه «لاله‌های واژگون»، «سال نو»،« جای خالی دریا»، «اشتباه کودکانه: داستانی برای کودکان و نوجوانان»، مجموعه داستان‌های کوتاه « قصه‌ای که نگفت...» و «قلب شیشه‌ای» از جمله  آثار این نویسنده و پژوهشگر شهرکردی است.

حضور موثر در صحنه‌های ادبی و هنری به عنوان مدرس، داور جشنواره، بازخوان و نقد و تحلیل فیلم و هنر سینما از دیگر فعالیت‌های مرحوم نقی بلالی دهکردی به شمار می‌آید.

به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم نقی بلالی دهکردی ظهر جمعه در قطعه هنرمندان آرامستان بهشت رحمت شهرکرد با حضور جمعی از مسوولان و اهالی ادب و فرهنگ چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

 
مطالب مرتبط

اصغر اشراقی خبرداد؛

انتشار فراخوان انتخابات انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری
اصغر اشراقی خبرداد؛

انتشار فراخوان انتخابات انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری

فراخوان تشکیل مجمع عمومی و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی از سوی شورای برنامه ریزی و برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

|

طاهره سلیمانی دهکردی در گفتگو با تئاتر چهارمحال و بختیاری؛

رپرتوار نمایشنامه‌خوانی استان با همدلی هنرمندان برگزار شد
طاهره سلیمانی دهکردی در گفتگو با تئاتر چهارمحال و بختیاری؛

رپرتوار نمایشنامه‌خوانی استان با همدلی هنرمندان برگزار شد

مدیر طرح رپرتوار نمایشنامه خوانی در چهارمحال و بختیاری از برگزاری رپورتوار نمایشنامه خوانی با رعایت پروتکل های بهداشتی و همدلی هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

|

نظرات کاربران