در حال بارگذاری ...
از سوی دبیرخانه چهارمین دوره:

هیئت انتخاب چهارمین همایش تئاتر تک معرفی شد

دبیرخانه چهارمین همایش تئاتر تک چهارمحال و بختیاری، هیئت انتخاب خود را معرفی کرد.

به گزارش خبر نگار ایران تئاتر در چهارمحال و بختیاری، مجتبی غفاری، اکبر دانیالی و روح الله سمیع قهفرخی به عنوان هیات انتخاب چهارمین همایش تئاتر تک  چهارمحال و بختیاری انتخاب شدند.چهارمحال و بختیاری، مجتبی غفاری، اکبر دانیالی و روح الله سمیع قهفرخی به عنوان هیات انتخاب چهارمین همایش تئاتر تک  چهارمحال و بختیاری انتخاب شدند.

مجتبی غفاری، اکبر دانیالی و روح الله سمیع قهفرخی از هنرمندان فعال و متخصص درعرصه هنرهای نمایشی هستند.

مجتبی غفاری بیش از چهار دهه است که در زمینه هنرهای نمایشی فعالیت می کند. از آثار او در زمینه بازیگری می توان به «کجای این شب تیره»، «وقت روئیدن نرگس»، «آدم برفی»، «ضعیفه ها»، «زخمه»، «چشم آبی اقیانوس»،  «یکی باید بخونه»، «گمشده آبی» و ... اشاره کرد. غفاری در جشنواره های بسیار حضور داشته و جوایز بسیاری از جشنواره های معتبر تئاتر از آن خود کرده است.

اکبر دانیالی فارغ التحصیل کارگردانی از دانشگاه سوره است. دانیالی بیش از 3 دهه است که فعالیت هنری در زمینه تئاتر دارد. از آثار او می توان به نمایش های « ابلسیآه »، « خرس »، « افرا»، «سپنج رنج و شکنج»، « یک حکایت از چندین حکایت کدخدا»، «زخم گشوده جهان»  و ... اشاره کرد.

دانیالی در جشنواره های بسیار ملی و بین المللی حضور داشته و جوایز بسیاری از جشنواره های معتبر تئاتر از آن خود کرده است.

روح الله سمیع دارای مدرک کارشناسی نمایش از دانشگاه تهران دانشکده هنرهای زیبا و کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران است. او تجربه کارگردانی نمایش هایی چون «زنبق های نارنجی»، «اپرای تن ها»، «اصول تعمیرات تلویویزون سیاه و سفید» و نویسندگی نمایشنامه هایی چون «سولوی تنها»،« فوگورات» و «اپرای گوزن ها» و...  را در کارنامه کاری خود دارد.

به گزارش خبر نگار ایران تئاتر در چهارمحال و بختیاری هیات انتخاب  چهارمین همایش تئاتر تک  چهارمحال و بختیاری از 24 تا 26 بهمن ماه 1402،  33 اثر نمایشی از شهرستان های شهرکرد، بروجن، فارسان  و اردل را مورد ارزیابی قرار خواهند داد و 8 اثر نمایشی را برای حضور در چهارمین همایش معرفی می کنند.

چهارمین همایش تئاتر تک از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری و همکاری آموزشگاه هنرهای نمایشی آرام در شهرکرد برگزار می شود.
مطالب مرتبط

با اعلام هیئت انتخاب چهارمین دوره

آثار راه‌یافته به همایش تئاتر تک معرفی شدند
با اعلام هیئت انتخاب چهارمین دوره

آثار راه‌یافته به همایش تئاتر تک معرفی شدند

پس از بررسی آثار متقاضی حضور در چهارمین همایش تئاتر تک استان چهارمحال و بختیاری هیئت انتخاب 6 نمایش را جهت حضور در این رویداد معرفی و 3 نمایش را مشروط و منوط به بازبینی مجدد برای حضور معرفی کردند.

|

پلاتوی بروجن  میزبان نمایش «آخرین حکایت فرهاد»

پلاتوی بروجن میزبان نمایش «آخرین حکایت فرهاد»

نمایش «آخرین حکایت فرهاد» به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی سروش ضیاء بروجنی کاری از گروه هنری هی جار از 28 بهمن ماه 1402 اجرای خود در پلاتوی نمایش فرهنگ سرای بروجن را آغاز کرده است.

|

از سوی دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری:

اجرای نمایش میدانی «ضامن» در مدارس شهرستان لردگان
از سوی دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری:

اجرای نمایش میدانی «ضامن» در مدارس شهرستان لردگان

نمایش میدانی «ضامن» به نویسندگی سید اکبر دانیالی و کارگردانی حمیرا احمدی تولید دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری از روستای «باغ انار» در مدارس شهرستان لردگان اجرا شد.

|

گفت‌وگو با کارگردان حاضر در بخش فراگیر (صحنه‌ای) جشنواره تئاتر فجر

مصطفی محمدی‌دوست: «کَل»، نقدی بر شکار است
گفت‌وگو با کارگردان حاضر در بخش فراگیر (صحنه‌ای) جشنواره تئاتر فجر

مصطفی محمدی‌دوست: «کَل»، نقدی بر شکار است

مصطفی محمدی‌دوست، نویسنده و کارگردان نمایش «کَل» می‌گوید نمایش او، هشداری برای کشتن است، چراکه کشتن، کشتن می‌آورد و حرف این نمایش، درواقع نقدی است بر شکار.

|

جوایز بخش فراگیر  جشنواره تئاتر فجر در دست هنرمندان چهارمحال و بختیاری

جوایز بخش فراگیر جشنواره تئاتر فجر در دست هنرمندان چهارمحال و بختیاری

هنرمندان چهارمحال و بختیاری که با نمایش«کَل» در بخش فراگیر چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر حضور داشتند تندیس جشنواره، دیپلم افتخار نمایش اثر برگزیده، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار بخش کارگردانی، دیپلم افتخار بخش موسیقی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار بخش بازیگری مرد و سه لوح ...

|

در تماشاخانه مهر شهرکرد از امروز 5 بهمن آغاز می شود

اجرای نمایش «من هر وقت دیدمت داشتی می‌رفتی...»
در تماشاخانه مهر شهرکرد از امروز 5 بهمن آغاز می شود

اجرای نمایش «من هر وقت دیدمت داشتی می‌رفتی...»

اجرای نمایش «من هر وقت دیدمت .داشتی می رفتی...» به طراحی نویسندگی و کارگردانی مشترک مهدی جعفری فارسانی و مریم سلیمانی بابادی از 5 بهمن در تماشاخانه مهر شهرکرد آغاز می شود.

|

اجرای نمایش «زاغ  ها» در بروجن

اجرای نمایش «زاغ ها» در بروجن

نمایش «زاغ ها» نوشته میترا احمدی و کارگردانی علیرضا فرهنگ از 3 تا 10 بهمن در پلاتوی نمایش فرهنگ سرای بروجن به روی صحنه است.

|

نظرات کاربران