در حال بارگذاری ...
از سوی واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

« نقال باشی» رویداد شناسایی و تربیت نقالان کودک و نوجوان برگزار می‌شود

رویداد شناسایی و تربیت نقالان کودک و نوجوان با عنوان« نقال باشی» از سوی واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در چهارمحال و بختیاری؛ احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: نقالی و پرده خوانی، یکی از قدیمی ترین شیوه‌های نمایش در ایران است که همواره نقش حائز اهمیتی را در سطح جامعه در شهر ها و روستا‌های ایران زمین داشته است.

 قائدی افزود: هنر نقالی و پرده خوانی که یکی از هنرهای آیینی اصیل ایرانی است باعث آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان نسل امروز با گنجینه‌ های اثرگذار هنر ایرانی است و هدف حوزه هنری استان از آموزش نقالی، و پرده خوانی آشناکردن نسل جدید با یک هنر نمایشی قدیمی و جذاب و معرفی اسطوره ها و شخصیت های مهم ایران زمین و به ویژه شخصیت های تاثیرگذار زیست بوم چهارمحال و بختیاری است.

رئیس حوزه هنری با اشاره به تهیه پرده نقالی روایت زندگی سردار بی‌بی مریم بختیاری از زنان مبارز دوران مشروطه‌خواهی و مبارزه با استعمار و بیگانگان اظهار داشت: کلاس های آموزشی این رویداد با تکیه بر اجرای پرده نقالی بی بی مریم بختیاری است که تلاش می شود با هنرهای نمایشی این شخصیت تاثیرگذار تاریخ معاصر ایران و استان به کودکان و نوجوانان معرفی شود.

قائدی برگزاری این رویداد آموزشی را به صورت استانی عنوان کرد و گفت: همه کودکان و نوجوانان در شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری فرصت شرکت در این رویداد را خواهند داشت. و حوزه هنری این رویداد را در شهرستان های مختلف استان با اساتید مجرب این رشته برگزار خواهد کرد.

به گفته وی ماحصل این رویداد آموزشی تولید آثار پرده خوانی و نقالی از سوی هنر جویان رویداد در شهرهای مختلف با موضوع شخصیت های تاثیرگذار استان چهارمحال و بختیاری در تاریخ معاصر است.

به گزارش خبر نگار ایران تئاتر در چهارمحال و بختیاری، علاقه مندان کودک و نوجوان برای شرکت در این رویداد هنری می توانند با ارسال عدد 1 به شماره 09921986591 و یا به صورت حضوری به واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری واقع در شهرکرد، خیابان شریعتی، کوچه 52 مراجعه نمایند.گفتنی است مهلت ثبت نام در این رویداد آموزشی تا پایان تیر ماه 1403 است. 
مطالب مرتبط

با اعلام مدیر واحد نمایش حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری

داوران چهارمین جایزه نمایشنامه نویسی شیدای دهکردی معرفی شدند
با اعلام مدیر واحد نمایش حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری

داوران چهارمین جایزه نمایشنامه نویسی شیدای دهکردی معرفی شدند

امین بسیم مدیر واحد نمایش حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری از انتخاب شهرام کرمی، میلاد اکبر نژاد و غلامحسین دولت آبادی به عنوان داوران چهارمین جایزه ملی نمایشنامه‌نویسی شیدای دهکردی خبرداد.

|

نظرات کاربران