در حال بارگذاری ...
با حضور محسن سلیمانی فارسانی

کارگاه تخصصی کارگردانی و بازیگری تئاتر در فارسان برگزار می‌شود

کارگاه دو روزه تخصصی کارگردانی و بازیگری تئاتر به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی وسینمایی آستاره شهر ۱۸ و ۱۹ تیر ماه در شهر فارسان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر درچهارمحال و بختیاری، مصطفی محمدی دوست مدیر آموزشگاه سینمایی آستاره گفت: کارگاه آموزشی دو روزه کارگردانی با هدف فراگیری مهارتهای عملی کارگردانی و بازیگری برگزار می شود.

محمدی دوست درباره همزمانی آموزش بازیگری و کارگردانی افزود: حضور هنرجویان کارگردانی و بازیگری در کنار هم در این کارگاه فرصتی است مناسب تا علاقه مندان به کارگردانی آموزش های چون هدایت بازیگر، خلق صحنه و طراحی میزانسن را در ارتباط مستقیم با بازیگر فرابگیرند وعلاقه مندان به بازیگری ارتباط با کارگردان، قرار گرفتن درون موقعیت و تحلیل متن را بیاموزند.

محمدی دوست درباره دیگر برنامه های آموزشی آموزشگاه خود در شهر فارسان گفت: برگزاری کلاسهای آموزشی بازیگری تئاتر درهمه رده های سنی از مبتدی تا پیشرفته، بازیگری جلو دوربین، آموزش موسیقی تئاتر وفیلم، اموزش تصویر برداری، برگزاری کلاس های تحلیل نمایشنامه و ...  از جمله برنامه های این آموزشگاه هنری در شهرستان است.

این هنرمند هنرهای نمایشی درباره مدرس این کارگاه آموزشی و معرفی آن یاد آور شد: استاد محسن سلیمانی فارسانی مدرس ایم کارگاه آموزشی از هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون کشور است که کمتر از داشته های علمی و تخصصی این استاد عزیز در استان استفاده شده است و آموزشگاه آستاره تلاش دارد با برگزاری دوره های آموزشی برای اساتید مطرح استانی زمینه را برای پرورش و کشف استعداد های هنری شهرستان فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر درچهارمحال و بختیاری، محسن سلیمانی فارسانی مدرس این کارگاه آموزشی، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی ازدانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران  و سابقه نویسندگی ،کارگردانی و بازی در نمایش های مختلف و چندین مجموعه تلویزیونی و سینمایی را دارد. این هنرمند استان چهارمحال و بختیاری به غیر حضور و تولید آثار هنری بسیار سوابق مدیریتی هم چون «سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس» ،«معاونت هنری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس» ، «عضویت در شورای تخصصی تئاتر سازمان بسیج » و داوری و مدیریت اجرایی در جشنواره های متعددی همچون جشنواره تئاتربسیج ، جشنواره تئاتر مقاومت و جشنواره بین المللی تئاترفجر را در کارنامه کاری خود دارد.

گفتنی است این کارگاه دو روزه 18 و 19 تیر ماه 1403 در آموزشگاه هنرهای نمایشی وسینمایی آستاره واقع در شهر فارسان، خیابان شهید هیبتی جنب تعویض پلاک برگزار خواهد شد.

 
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با کارگردان حاضر در بخش فراگیر (صحنه‌ای) جشنواره تئاتر فجر

مصطفی محمدی‌دوست: «کَل»، نقدی بر شکار است
گفت‌وگو با کارگردان حاضر در بخش فراگیر (صحنه‌ای) جشنواره تئاتر فجر

مصطفی محمدی‌دوست: «کَل»، نقدی بر شکار است

مصطفی محمدی‌دوست، نویسنده و کارگردان نمایش «کَل» می‌گوید نمایش او، هشداری برای کشتن است، چراکه کشتن، کشتن می‌آورد و حرف این نمایش، درواقع نقدی است بر شکار.

|

جوایز بخش فراگیر  جشنواره تئاتر فجر در دست هنرمندان چهارمحال و بختیاری

جوایز بخش فراگیر جشنواره تئاتر فجر در دست هنرمندان چهارمحال و بختیاری

هنرمندان چهارمحال و بختیاری که با نمایش«کَل» در بخش فراگیر چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر حضور داشتند تندیس جشنواره، دیپلم افتخار نمایش اثر برگزیده، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار بخش کارگردانی، دیپلم افتخار بخش موسیقی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار بخش بازیگری مرد و سه لوح ...

|

در آیین «نوای محرم» چهارمحال و بختیاری بررسی شد؛

ضرورت شناخت دقیق ارکان شبیه‌خوانی تا آسیب نوآوری به این هنر آیینی
در آیین «نوای محرم» چهارمحال و بختیاری بررسی شد؛

ضرورت شناخت دقیق ارکان شبیه‌خوانی تا آسیب نوآوری به این هنر آیینی

موسیقی آیینی مذهبی در رشته شبیه‌خوانی و تعزیه در آیینی با عنوان «نوای محرم» با حضور پژوهشگران و استادان این حوزه در گردهمایی نوازندگان و خوانندگان آیینی در شهرکرد آسیب‌شناسی شد.

|

انتخابات هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

انتخابات هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری 12 خرداد ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد و هنرمندان 9 شهرستان استان، با توجه به شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده، می‌توانند در آن شرکت کنند.

|

نظرات کاربران