در حال بارگذاری ...

کارگاه نمایشنامه نویسی از ایده تا متن در شهرکرد

کارگاه نمایشنامه نویسی از ایده تا متن از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی کشور و انجمن نمایش چهارمحال بختیاری در شهرکرد برگزار می شود.

به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، مدیر مرکز هنرهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: کارگاه نمایشنامه نویسی از ایده تا متن با هدف بهبود فضای هنرهای نمایشی و با توجه به جایگاه و اهمیت ادبیات نمایشی و نمایشنامه نویسی در استان برگزار خواهد شد.

اصغر اشراقی افزود:  این دوره شامل آشنایی با مقدمات نمایشنامه نویسی/ شخصیت شناسی و شخصیت پردازی در نمایشنامه/ شناخت و خلق موقعیت دراماتیک/ بنیان ها و اصول نظری و تکنیکی نمایشنامه نویسی/ نمایش فیلم تئاتر و تحلیل نمایش/ خوانش و تحلیل نمایشنامه/ و ... خواهد بود.

به گفته وی هدف این است که این کارگاه منجر به تولید آثار نمایشی شود و متن های نگارش شده در جلسات مختلف مورد ارزیابی قرار بگیرند تا در پایان دوره هنرجویان اقدام به ارائه آثار خود نموده و آثار جهت اجرا در اختیار کارگردان های توانمند استان قرار بگیرند.

اشراقی اظهار داشت: این دوره نمایشنامه نویسی  با حضور «حبیب الله دانش» از مدرسین ادبیات نمایشی دانشگاه تهران، دانشگاه هنر، دانشگاه سوره تهران و اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، علاقمندان برای شرکت در این دوره می توانند  تا  تاریخ  15 شهریورماه جهت ثبت نام به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه و یا اطلاعات خود شامل نام و نام خانوادگی/ کد ملی/ شماره تماس و خلاصه رزومه کاری خود را از طریق واتسآپ به شماره 09192434812 ارسال نمایند.

گفتنی است با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا تصمیم گیری در خصوص برگزاری کارگاه به شکل حضوری یا مجازی پس از تکمیل ثبت نام مشخص خواهد گردید.
مطالب مرتبط

گزارش مشروح نشست مجازی با روسای انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها

آموزش در فضای مجازی، مطالبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
گزارش مشروح نشست مجازی با روسای انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها

آموزش در فضای مجازی، مطالبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

نخستین جلسه گفت‌وگوی مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور با روسای دفاتر انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها متاثر از شرایط شیوع بیماری کرونا، روز گذشته ۳۰ تیرماه در فضای مجازی و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد. در این نشست مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی گفت: ...

|

از سوی کانون مساجد چهارمحال و بختیاری صورت می گیرد

برگزاری کلاس‌های مجازی شاهنامه‌خوانی در مساجد چهارمحال و بختیاری
از سوی کانون مساجد چهارمحال و بختیاری صورت می گیرد

برگزاری کلاس‌های مجازی شاهنامه‌خوانی در مساجد چهارمحال و بختیاری

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از برگزاری کلاس‌های آموزشی شاهنامه‌خوانی ویژه اعضای کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این کلاس‌های آموزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

|

نظرات کاربران