در حال بارگذاری ...
رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری:

وظیفه دولت حمایت از هنرمندان تئاتر در شرایط سخت است

فرشید بزرگ نیا رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری در نشست مشترک هنرمندان تئاتر با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در بیشتر کشور های دنیا دولت از هنرمندان تئاتر و رشته تئاتر حمایت ویژه می کند. وظیفه هر دولتی حمایت از هنرمندان تئاتر در شرایط سخت است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از چهارمحال و بختیاری، بزرگ نیا گفت: قبل از کرونا تئاتر در استان در جریان بود و شاید اجرا های کمی داشتیم ولی هنرمندان بسیاری از این طریق امرار معاش می کردند که اکنون بیش از هشت ماه است که همه آنها بیکار شده و هیچ گونه منبع درآمدی ندارند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری خطاب به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: متاسفانه تا کنون در مدیریت های مختلف در استان خیلی با هنر تئاتر آشنا نبوده اند و هنرمندان تئاتر استان از شما به عنوان یک هنرمند تئاتر و مدیر فرهنگی انتظار دارند مدیریت ارشد استان را با این هنر بیشتر آشنا کنید و زمینه ساز اتفاقات خوب تئاتری برای خانواده تئاتر استان باشید.

بزرگ نیا اظهار داشت: شاید بودجه ای به مبلغ پانصد میلیون تومان بتواند در سال 1399 تئاتر استان را نجات دهد و کمک حال  هنرمندان تئاتر استان را در این شرایط بعد اقتصادی باشد.البته برای این مبلغ هنرمندان تئاتر میتوانند آثار بسیاری با موضوعات مختلف مانند کرونا و غیره اجرا کنند و به دلیل نبودن اجرای صحنه ای  در فضایی مجازی و تلویزیون قابل مشاهده باشند.

این هنرمند پیشکسوت هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری گفت: دولت های دیگر کشورها به ضرورت تئاتر پی برده اند و هنرمندان تئاتر دیگر کشورها استخدام دولت هستند ولی در کشور ما تا کنون هیچ دولتی نگاه اینگونه به هنر و تئاتر نداشته است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خطاب به هنرمندان تئاتر استان گفت: متاسفانه از سال 1397 به بعد انجمن هنرهای نمایشی کشور هم هیچگونه کمکی در قالب تفاهم نامه به استان نداشته و فقط توانسته بودجه مسائل مصرفی را به استان دهد که خوشبختانه با حضور جناب آقای آشنا در سمت مدیر کل هنرهای نمایشی قول مرتفع شدن این مشکل به استانها داده شده است.

به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری نشست مشترک هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری با حضور ابراهیم شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مجتمع مهر برگزار شد و هنرمندان مشکلات خود را در این نشست مطرح کردند.

 
مطالب مرتبط

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:

باید ذائقه مردم را نسبت به نمایش حساس کنیم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:

باید ذائقه مردم را نسبت به نمایش حساس کنیم

ابراهیم شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با هنرمندان تئاتر استان گفت: باید ظرفیت تئاتر استان به درستی توسط هنرمندان تئاترمعرفی شود و ذائقه مردم را باید نسبت به نمایش حساس کنیم.

|

گزارش مشروح نشست مجازی با روسای انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها

آموزش در فضای مجازی، مطالبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
گزارش مشروح نشست مجازی با روسای انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها

آموزش در فضای مجازی، مطالبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

نخستین جلسه گفت‌وگوی مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور با روسای دفاتر انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها متاثر از شرایط شیوع بیماری کرونا، روز گذشته ۳۰ تیرماه در فضای مجازی و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد. در این نشست مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی گفت: ...

|

از سوی کانون مساجد چهارمحال و بختیاری صورت می گیرد

برگزاری کلاس‌های مجازی شاهنامه‌خوانی در مساجد چهارمحال و بختیاری
از سوی کانون مساجد چهارمحال و بختیاری صورت می گیرد

برگزاری کلاس‌های مجازی شاهنامه‌خوانی در مساجد چهارمحال و بختیاری

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از برگزاری کلاس‌های آموزشی شاهنامه‌خوانی ویژه اعضای کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این کلاس‌های آموزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

|

نظرات کاربران